Menu

Reference k Life Changing Programme od Klary Dlouhe

Dalsim nasim milym hostem v ramci naseho programu (LCHP), kde se zabyvame premenou zivotniho stylu a resime ruzne zdravotni problemy byla Klarka Dlouha, fotografka a studentka designu, momentalne zijici v Praze.

Tady si muzete precist, jak probihal jeji 3tydenni pobyt u nas a jeji pocity

  1. Co jsi očekávala od LCHP?

Na Evičky nabídku 3týdenního pobytu v Austrálii se smyslem přiučit se více o raw food a zdraví jsem reagovala čistě intuitivně, proto jsem neměla žádná velká očekávání. O to více jsem pak byla překvapená a unešená z toho, co mě čekalo. Věděla jsem, že strávím 3 týdny ve společnosti příjemných a milých lidí, kteří mají podobné myšlení a stravují se převážně živou stravou, a už na to jsem se moc těšila!

Lecba akne

  1. S jakými obtížemi ses chtěla vypořádat?

Potřebovala jsem pomoci na cestě k lepšímu zdraví a šťastnějšímu životu. S tím souviselo oproštění se od zažitých vzorců chování a názorů, které evidentně nebyly správné, projevovaly se a držely mě zpátky od uskutečnění mých snů a toho co v životě skutečně chci – být zdravá a šťastná, dělat to co mě baví, žít naplněný život a stejně jako Eva a Michal inspirovat a pomáhat druhým. Zkrátka dělat svět lepším. Když se inzerát na Evy stránkách objevil, řešila jsem zrovna hodně osobních problémů, hlavně zdravotních (únava, bolest zad, hormonální nerovnováha po vysazení antikoncepce a s tím spojené akné, a další účinky detoxu). Snažila jsem se přejít na veganskou stravu, protože mi nedělalo maso a mléčné výrobky dobře, ale nedařilo se mi a cítila jsem se na všechno sama. Tohle byla pro mě skvělá šance a tak jsem neváhala a zkusila se přihlásit. Jsem moc ráda, že mi život dal tuto skvělou příležitost a já mohla poznat tuto inspirující rodinu, která mi s mým dalším krokem ke zdraví, přechodem na vitariánství, moc pomohla.

  1. Byl pro tebe LCHP užitečný a naučila ses něco ohledně zdraví, financí a vztahů?

Tato cesta a zkušenost mi hodně otevřela oči ve všech oblastech života. Postupně jsem zjistila, jak moc je všechno jednoduché. Že si život nějakým záhadným způsobem komplikujeme jen my, lidé. Příroda a život je sám o sobě dokonalý a my se snažíme pořád něco vylepšovat, kombinovat, hledat složitosti. Dokonalost je v jednoduchosti. Všechno je dokonalé, jen si to musíme uvědomit a přijmout to. Neexistuje něco špatného nebo špatná situace, všechno spěje k něčemu dobrému, ať se nám to zprvu líbí, nebo ne. To platí u všeho, jak u zdraví, financí, tak i vztahů. Pokud tohle člověk pochopí, najde neuvěřitelný vnitřní klid a sílu. Život je dar a naším posláním je ho co nejlépe zhodnotit a naplnit. Ještě se mám hodně co učit a musím si tyto věci neustále připomínat 🙂 ale už teď se cítím mnohem šťastnější. Velký podíl na tom má právě Eva a Michal, jelikož mi pomohli uspořádat si určité názory a myšlenky. Oceňovala jsem hlavně, že mi žádné své názory nevnucovali, spíš mě donutili se zamyslet a odpovědět si sama, pracovat sama se sebou.

  1. Co pro tebe byla největší výzva?

Naučit se být šťastná a vděčná tady a teď. Překonat svoje ego. Odpustit a poděkovat lidem, kteří mi nedělali život jednoduchý. Mít se ráda a přijímat sebe i ostatní lidi takové, jací jsou. Žít přítomností a ne budoucností, nebo minulostí.

raw food retreat

  1. Co bys chtěla říct lidem, kteří se chtějí zúčastnit?

Určitě bych tuto zkušenost doporučila a přála všem, kteří cítí že potřebují změnu a chtějí rozšířit své vědomosti ohledně zdraví a života celkově. Eva a Michal jsou úžasní a otevření lidé, kteří rádi s čímkoliv poradí a pomůžou, předají své vědomosti a v neposlední řadě také podpoří, dodají energii a sebevědomí. Bylo to úžasných 21 dní, kdy se člověk dozvěděl mnoho o sobě, ale i o světě kolem sebe. Dále byly na pořadu každého dne výborná raw nebo veganská jídla, která mě přesvědčila o tom, jak je tento způsob stravování prospěšný a až podezřele jednoduchý! 🙂 Cítila jsem se nabytá energií, stačilo mi spát 4-5 hodin a měla chuť běhat, cvičit. Už po týdnu na raw food jsem se rozzářila, měla motivaci a potřebu užít si každý den na 100%. Únava a bolest zad zcela zmizela. A nejen to. Čistá strava znamená nejen příval energie, ale i čisté tělo a duši. Detox se sice v prvních pár dnech projevil bolestmi hlavy, dehydratací, zhoršením pleti, ale už po pár týdnech na sobě člověk vidí neuvěřitelné změny. Začala jsem jinak přemýšlet, vidět věci zcela z jiného úhlu. A to byl teprve začátek. Těch 21 dní opravdu stačilo na přechod na jiné návyky, ve kterých stále pokračuji.

Kromě toho jsem poznala nádhernou Austrálii, hlavně oblast Lennox Head a Byron Bay, o které se říká, že je jedním z nejkrásnějších míst světa. Kouzelná příroda, usměvaví lidé, volně žijící zvířata, moře, pláže, slunce, sport…Ráj na zemi!

  1. Něco dalšího co bys chtěla říct? Negativa/pozitiva?

Určitě bych chtěla Evě a celé její rodině poděkovat za tuto úžasnou příležitost, jsem vám neskutečně vděčná a děkuji za vše! Může Vás hřát na srdci, že jste pomohli změnit život dalšímu člověku. Bylo mi ctí být na chvíli součástí této skvělé a pozitivní rodiny. Velmi si vás vážím a obdivuji za to, co děláte.

S láskou Klára

Klárku můžete kontaktovat zde:  klarka.dlouha@gmail.com nebo na facebooku https://www.facebook.com/klara.dlouha?fref=ts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *